0011-Pilskalnes-pamatskola-0021
РасшифровалElīna
ОконченДа
ПодтвержденоНет
Создан2020-10-28 18:19:39
Исправлен2021-01-16 11:50:39
Расшифровка

[11]

Pilskalnes pag.Ipak.pamatskola Ilūkstes apr., uzr.Zofija Olmeistere Ilg., dzīvo Ludvigovas pusmuižā
1. Pasaka par mācītāju.
Reiz viens mācītājs brauca no slima cilvēka uz mājām, viņam uz ceļa nostāja zirgs un nezināja ko darīt, bet te viņš ieraudzīja mežā kādu kungu, tas bija velns. Velns piegāja pie mācītāja un teica, lai mācītājs adot viņam labās rokas cimdu, tad zirgs ies. Mācītājs ari paklausīja un adeva, zirgs sāka iet un mācītājs aizbrauca līdz mājām. Mājās viņš bija loti bēdīgs, mājinieki visi vaicāja bet viņš neteica. Rītā agri uzcēlies viņš izgāja no mājām, un neteica ne vienam kur viņš ies. Mācītājs gāja uz debesim pēc cimda, viņš gāja visu dienu pa mežiem un purviem. Vakarā viņš iegāja pie vienas vecenes un prasīja naktsmāju, bet vecene ateica kā te dzīvo laupītājs un jā viņš atnāks tad tevi nokauss, mācītājs teica kā nevarot nekur iet tik tumšā naktī, vecene parādīja kur gulēt. Ap pusnkati atnāca laupītājs viņš iegāja istabā un jautāja, kur te smirt cilvēka smaka? vecene viņam ateica kā esot atnācis viens cilveks un prasīja naktsmāju, viņa parādīja priekšnama gultu, kur gulēja mācītājs. Laupītājs aizgāja skatītie, kas tas par cilvēku, necik ilgi viņš atnāca un teica kā nēsot nekāda cilvēka, tikai ielikta cilvēka roka. Rītā bez dienas laupītājs atkal aizgāja. Tad mācītājs piecelās un aizgāja uz debesim pēc cimda kad viņš gāja viņam izlikās ka viņš ejot pa to pašu ceļu. Un vakarā viņš atkaļ ienāca pie tās pašas vecenes un apgulās, bet otrā rītā laupītajs gaidīja kas būs, kad mācītājs piecēlās viņš redzēja laupītāju, viņam palika lot bail no laupītāja. Bet laupītājs neaiztika viņš vaicāja kur mācītājs ies. Viņš ateica kā iešot uz debesīm pēc cimda, laupītājs vaicāja kas tur debesīs ir mācītājs viņam ateica kā tur ir katram cilvēkam gulta un uz tās gulta uzrakstīts varts un uzvārts. Kurš cilvēks negrēko tā gulta tīra, bet kurs grēko tam gulta nav tīra, viņā esot stikli izkaptis un visi asie priekšmeti un tam cilvēkam kad viņš nomirst tad to ar tiem stikliem viņu bada ta mācītājs aizgāja.
2. Vardan, vardam, širdin, širdīm merga paukstis, ilgas snapa Tis kanapu last pa leetoski.
3. Gans baznīcā.
Viens gans aizgāja uz baznīcu, gans pirmo reizi gāja uz baznīcu un nezināja kur ir baznīca tapēc viņš iegāja sudmalās. Kad viņš aizgāja uz mājām
Расшифровать текст
СобраниеАрхив латышского фольклора
КоллекцияCollection of Pilskalne Primary School
Ключевые слова

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.