1975-19-zinatniska-ekspedicija-01-0035
РасшифровалKristians10101
ОконченНет
ПодтвержденоНет
Создан2022-12-05 20:21:30
Исправлен2022-12-07 06:34:42
Расшифровка1.gājiens. Dalībnieki stāv ar skatu uz centru. Auguma augšdaļa nedaudz padota uz priekšu. (Paliekušies) Ar raku atdarina magonītes sēšanu. Vicina raku pēc muzikas no viena sāna uz otru.
2.gājiens. Ar raku atdarina magonītes augšanu. Roku lēni ceļ uz augšu.
3.gājiens. Rāda kā magonīte ziedēja. Ar plaukstām, tās virzot apļveidīgi uz domāta magonītes ziedēšana.
4.gājiens. Parāda kā magonīte nobira. Viens dalībnieks stāv ar muguru pret otru. Otrais saņem to diz pleciem un krata, tā kā nobirusi magonīte.

Visas trīs iepriekš minētās rotaļas teicēja iemācījusies skolā, kuru pabeigusi Lietuvā. Visas trīs rotaļas domātas dažādiem sastāviem. Var izpildīt meitas vien, puiši vien, vai arī jaukts sastāvs. Rotaļas izpilda visos sarīkojumos.
IV. "Kustīgs tēvs ar māmuliņu''
Kustīgs tēvs ar māmuliņu 12x
Dēls noķēra cielaviņa,
Tā bij dēla līgaviņa.

Dalībnieki stāv kolonā pa pāriem ar skatu vienam pret otru. Vienā pusē stāv puiši otrā meitas. Rokas sadotas slēgtajā satvērienā | abu roku satvēriens

1.gājiens.
Dalībnieki taktī vicina sadotās rokas.
2.gājiens
Pie vārdiem: ''Dēls noķēra cielaviņu...'' Pēdējais pāris atlaiž rokas un skrien uz priekšu, katrs uz savu pusi. Meita, atskrējusi otrā galā, lien caur pāru sadotajām rokām. Zēnu pārējie nelaiž. Skrien tik ilgi kamēr puisis noķer meitu.
Tad to pašu turpina nākošais pāris
Расшифровать текст
СобраниеАрхив латышского фольклора
Коллекция19th scientific expedition in Lithuania and Bauska district
Ключевые слова
ЕдиницыLustīgs tēvs ar māmuliņu

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.