"Latviešu tautasdziesmas" 5.2. sējums

КоллекцияAkadēmiskais izdevums "Latviešu tautasdziesmas"
Название"Latviešu tautasdziesmas" 5.2. sējums
Дополнительная информация“Latviešu tautasdziesmu” 5.2. sējums. Sabiedriskie pretmeti. Kara dziesmas. Latviešu tautasdziesmu kolekciju rādītājs ir piektās publikācijas otrā daļa latviešu tautasdziesmu pilnizdevuma sērijā. Tajā iekļautas tautasdziesmas, kurās vēstīts par kara gaitām. (NB! Tautasdziesmas par tēva sētas, tēvzemes mīlestību iekļautas 7. sējumā).
Lielāko sējuma daļu veido latviešu tautasdziesmu kolekciju rādītājs. To veido 2 daļas: rādītājs ar personām, vietām no K. Barona sakārtotajām "Latvju dainām" un akadēmiskā izdevuma "Latviešu tautasdziesmas" kolekciju rādītāja. Akadēmiskā izdevuma "Latviešu tautasdziesmas" kolekciju rādītājā apkopotas kolekcijas no Latviešu folkloras krātuves arhīva, kurās atrodamas tautasdziesmas un kuras izmantotas šī izdevuma tapšanā. Rādītājs kārtots pēc reģionālā principa, norādot arī iesūtītāju. Izmantojot rādītājā iekļautos kolekciju Nr. (t.i. tabulas pirmajā kolonnā norādīto skaitli), garamantas.lv kolekciju sadaļā iespējams atrast manuskriptus, no kuriem tautasdziesmas izrakstītas un veikt tālāku tautasdziesmu, to teicēju un pierakstītāju izpēti.

Pievienotajā datnē (sadaļa "Faili") pieejama pilna sējuma skenētā versija. Datnes lielā apjoma dēļ tās ielāde var aizņemt vairākas minūtes. Sējuma skenētās versijas pirmajās lapās izveidots saturs ar saitēm. Proti, spiežot uz nodaļas virsraksta satura rādītājā, tas automātiski aizvedīs uz konkrēto vietu sējumā. Līdzīgi aktivizēti arī virsraksti nodaļās, nodrošinot atgriešanos uz satura rādītāju.

Tautasdziesmas ir mainīgas – tās pārveidojušās laika gaitā, atspoguļojot izmaiņas cilvēku pasaules uztverē un praksēs. Vienlaikus tautasdziesmas teksta uzbūve zinātājam to ļauj pielāgot konkrētam notikumam. Šādi radies milzīgais tautasdziesmu variantu skaits. Tā kā tos nav iespējams apjoma dēļ publicēt pilnā tekstā, tautasdziesmu akadēmiskajā izdevumā izmantota saīsinātā rakstība. Detalizētāk par to lūdzam lasīt 1. sējumā ievietotajā nodaļā “Kā lasāmi dziesmu varianti”.

Akadēmiskā izdevuma "Latviešu tautasdziesmas" kolekciju rādītājā (5.2. sējumā) ievietots saraksts ar Latviešu folkloras krātuves arhīva kolekcijām, kurās atrodamas tautasdziesmas un kuras izmantotas šī izdevuma tapšanā. Rādītājs kārtots pēc reģionālā principa, norādot arī iesūtītāju. Izmantojot rādītājā iekļautos kolekciju Nr. (t.i. tabulas pirmajā kolonnā norādīto skaitli), garamantas.lv kolekciju sadaļā iespējams atrast manuskriptus, no kuriem tautasdziesmas izrakstītas un veikt tālāku tautasdziesmu, to teicēju un pierakstītāju izpēti.

Par sējumu izdošanu un arī atļauju izvietot to skenētās versijas esam pateicīgi izdevniecībai “Zinātne”.

Sējuma digitalizācija veikta projekta "Daudzveidīga tradicionālās kultūras satura nodrošinājums digitālajā vidē" ietvaros, kas saņēmis Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "KultūrELPA" finansējumu.
ИздательствоApgāds "Zinātne"
Вид работыоригинальное произведение
Klasifikators
migrate
migrate
migrate
Файлы
migrate1984
Apgāds "Zinātne"
Latvijas Zinātņu akadēmija
Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050
Ключевые слова

Легенда картыПоказаны записи 1-1 из 1.
#МестоДатаТипТип места
  
1Latvijas Zinātņu akadēmija
(Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050)
1984migrateBuilding, house

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.